Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı, ağrısız ve bilimsel yolu

Lazer epilasyon, ülkemizde oldukça sıklıkla başvurulan ve başarıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden biridir. Lazer epilasyon istenmeyen kılların ortadan kaldırılmasında güvenli, hızlı, etkili bir alternatiftir.
Kurumlarımızda 3. jenerasyon alexandrite lazer teknolojisi ile donatılmış candela gentlase pro cihazlar kullanılmaktadır.
Barındırdığı ileri teknoloji sayesinde her tene, her kıl rengine dört mevsim güvenilir bir şekilde uygulama yapılabilmektedir.

Sadece iyi bir lazer cihazının kullanılması yeterli değildir. Lazerin dalga boyunun yanı sıra; atış süresi, enerji yoğunluğu ve spot çapının da kişiye, bölgeye, tüyün rengine özel ayarlanarak kullanılması gerekir. Bu nedenle uygulama; deneyimli ve bilgili uzmanlar tarafından ya da kontrolünde yapılmalıdır.

Öncelikle uzman tarafından hastanın görülüp değerlendirilmesi, tüylenmenin nedeninin araştırılması gereklidir. Hormonal bir problem varsa tıbbi tedavi ile bu problemin çözümlenmesi şarttır.

13 Yaşından itibaren koyu renkli tüyleri olan herkese ve vücudun tüm bölgelerindeki istenmeyen tüylere uygulanabilir. Hem kadın, hem de erkeklere uygulanabilir.
Cilt tipi, kıl rengi ve yapısı uygun olan, istenmeyen kılların olduğu her bölgeye lazer epilasyon  uygulanabilmektedir.

Tüylerin uzun olması gerekli değildir fakat lazerden etkilenebilmesi için köklerin var olması şarttır. Bu nedenle yüzdeki tüyler 1-2 hafta, vücuttaki tüyler 3-4 hafta içinde ağda, cımbız veya iple alınmamış olmalıdır.

Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme evresinde değildir.

Kılların renklerinde, kalınlıklarında, derinliklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir. Bu nedenle kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Ortalama olarak vücut için 3-8 seans, yüz için 8-10 seans yeterli olmaktadır.

Seans araları bölgeye göre değişir yüz bölgesinde ortalama 4-8 hafta, gövde kıllarında 8-12 hafta aralıklarla yapılması uygundur.
Çalışmalar kalıcı kıl kaybı için en az 4-6 seans tam taramanın gerekliliğini göstermiştir.

Lazerin ürettiği enerji ışınsal olarak cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşır. Bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Kanserojen etkisi yoktur. dolayısıyla güvenlidir.
Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve kalıcı etkisi, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Tedavi sonrasında 5-10 dakika bazen 1-2 gün süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Oluşabilen lekeler 1-6 ay arasında  tamamen yok olur.