Cilt Bakımı

Her zaman bakımlı, her zaman güzel

Cilt, insanın canlılığını korumadaki en önemli ve büyük organdır. Vücut ağırlığının %16’sını oluşturur. Vücudun solunum ve ısı kaynağıdır, doğal giysisidir. Kendini ortalama 28 günde yeniler. Üzerinde iç ve dış etmenlerin etkisiyle oluşan atıklar ve kirlerin temizlenmesi deri solunumu için çok önemlidir.

CİLDİ ETKİLEYEN ETMENLER
1- Genetik soya çekim
2- Çevre
3- Beslenme
4- Hormonlar
5- Alkol sigara ve uykusuzluk
6- Kozmetik ürünler
7- Güneş
8- Cilt yaşı

CİLT BAKIMI UYGULAMA BASAMAKLARI

 • Cilt öncelikle analiz edilir. Cilde başlangıç protokolü uygulanır. Uygulama yapılacak cildin önce eye makeup remover ile göz makyajı ve dudak makyajı temizlenir. Daha sonra uygun temizleme jeli veya sütü kullanılarak cilt temizlenir.
 • Cilde uygun peeling, firmatör yardımıyla tatbik edilir. Ilık su ve kişiye özel süngerler ile cilt temizlenip durulanır. Firmatör cilde derin temizlik yapar, masaj amaçlıdır, kan akımını hızlandırır, cildin oksijen alışverişini artırarak biyolojik gençleşmeyi sağlar.
 • Vapozon cihazı ile normal cilde 15 dk. kadar nem verilir. Cilt nem açısından doygunluğa ulaştığında Klineksle temizlik işleminde siyah noktalar ve sivilceler temizlenir.Klineksle temizliği bittikten sonra problemli ciltlerde 3-5 dk. Ozon kullanılır. Ozon kuru sis buharıdır ve cildin dezenfekte edilmesinde kullanılır.
 • Vac spray uygulaması yapılır. Cilde masaj etkisi sağlar,kuvvetli kan dolaşımı, cilt liflerinin esnekliğini yükseltir, doku dayanıklılığını arttırır.
  Yüksek frekans cihazı ile cilt dezenfekte edilir. Kırmızı ışınlı prop masaj amaçlı, eflatun ışın veren prop ise dezenfekte amaçlıdır.
  Cilde uygun serum iyontoforez yardımıyla yedirilir. Kan dolaşımını hızlandırır, hücre değişimini aktifleştirir. Deride, yeni hücrelerin oluşmasına ve ölü derilerin atılmasına yardımcı olur. Etkili ampul maddeleri, cildin derinliklerine ulaşır.
 • Dekolteden itibaren yüz masajı yapılır. 15-20 dk. Sürer.
  Cilde uygun yüz, göz ve dekolte maskeleri uygulanır. Yaklaşık 15-20 dk Ciltte bekletilir. Cilt ılık su ve kişiye özel süngerler ile temizlenir.
 • Cilde uygun nemlendirici, göz çevresi nemlendiricisi, güneş koruyucu sürülür ve işlem tamamlanır.